Zrób to sam – wiszące serce w róże

Dzień Mamy tuż tuż … Wszyscy w panice poszukujemy idealnego upominku dla naszych mam. To nieprzeciętne święto więc prezent musi odzwierciedlać nasze uczucia, szacunek oraz wdzięczność za wieloletni trud włożony przez mamy w nasze wychowanie. Najprostszym i chyba najbardziej banalnym sposobem jest kupienie jak co roku kwiatów. A może w tym roku zrobić coś samemu – własnoręcznie wykonane upominki cieszą najbardziej i są jedyne w swoim rodzaju.

Jak własnoręcznie zrobić wiszące serce z różami ? To bardzo proste ! Oto kilka kroków, dzięki którym tworzenie tej pięknej ozdoby stanie się łatwą i przyjemną pracą.

Krok 1 : należy przygotować niezbędne materiały i przybory, czyli : deskę o grubości około 18 mm, papier w róże, białą oraz szarą farbę akrylową, lakier akrylowy, drut o średnicy około 1 mm, klej uniwersalny, papier transparentny, otwornicę, wiertło, papier ścierny, obcęgi, szeroki pędzel, szmatkę, nożyczki, ołówek, wstążkę i lampion.

Krok 2 : potrzebny jest nam wzór serca, który należy skopiować i powiększyć kopiarką na dowolną wielkość – nasze serce jest wielkości 65 cm. Wzór trzeba wyciąć i ułożyć na desce, odrysować ołówkiem kontur i wyciąć piłą. Przepiłowane krawędzie należy wygładzić papierem ściernym oraz wywiercić dwa otworki na zawieszkę z drutu (jak na obrazku).

Krok 3 : serce należy dwukrotnie pomalować białą farbą i odczekać po każdym malowaniu aż farba wyschnie. Następnie z papieru trzeba wyciąć róże, starannie posmarować klejem i przykleić na powierzchni serca w dowolnym miejscu. Aby otrzymać dodatkowo efekt spatynowania, należy szarą farbę rozcieńczyć w wodzie i zamoczoną w tym szmatką przetrzeć serce oraz przy użyciu papieru ściernego przetrzeć powierzchnię serca, tak aby drewno prześwitywało spod farby.

Krok 4 : gdy farba wyschnie trzeba pokryć serce bezbarwnym lakierem oraz przeciągnąć przez dziurki kawałek drutu odpowiedniej długości. Drut należy przytwierdzić zszywaczem do tylnej strony serca. Serce można ozdobić piękną wstążką, zawiązując w kokardkę oraz powiesić na nim lampion ze świeczką.

Tak pięknie wykonane serce zawsze przyciągnie spojrzenia i będzie wspaniałym prezentem na Dzień Matki.

Mój Piękny Dom

Życzymy udanej pracy !

One Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *