Zrób to sam – różane lustro

Ponieważ róże to niezwykle piękne kwiaty, są obecne w naszych ogrodach, na meblach, wspaniale by było gdyby mogły znaleźć się i na dekoracjach. Jedynym problemem, przy wyborze różanych dekoracji jest ich ilość i różnorodność. Kiedy ciężko jest się zdecydować na któryś z nich, albo gdy w dalszym ciągu nie możemy wybrać niczego dla siebie, nie załamujmy rąk ! Z naszymi pomysłami wszystko jest możliwe.

Jak zrobić własnoręcznie lustro w róże z miejscem do przypinania różnych rzeczy i z przegródką ?

Oto kilka kroków, dzięki którym stworzenie lustra w róże będzie przyjemnością i wspaniałą zabawą :

krok 1 : należny przygotować niezbędne materiały : czworokątne drewniane listwy o wymiarach 12×60 mm i 12×30 mm, płytę grubości 12 mm, sklejkę grubości 10 mm, styropian grubości 10 mm, lustro 42×28 cm, papierowe serwetki w ulubiony motyw róży, klej uniwersalny i klej do drewna, biały lakier akrylowy, taśmę klejącą do luster, 2 haczyki i piłę otwornicę.

krok 2 : z listy o grubości 12×60 mm trzeba wyciąć piłą dwa kawałki o długości 85 cm i jeden kawałek o długości 39 cm, z listwy cieńszej należy wyciąć także kawałek o długości 39 cm. Z kolei z drewna klejonego wyciąć trzeba prostokąt o wymiarach 26x39cm.

krok 3 : pomiędzy dwie, długie listwy należy wkleić prostokąt oraz grubszą listwę, a następnie wstawić także tą cieńszą listewkę, tak aby wszystkie krawędzie równo się ze sobą zeszły.

krok 4 : na przegródkę potrzebne są dwie listewki ze sklejki o wymiarach 3x18cm, jedna o wymiarach 3x48cm oraz front – 45x18cm, wszystkie należy skleić zgodnie z rysunkiem.

krok 5 : tak złożoną ramę trzeba teraz polakierować na biało oraz okleić motywem z serwetek, układając zadrukowaną warstwę serwetki na posmarowanych klejem elementach i wygładzając suchym pędzlem.

krok 6 : z tyłu ramy trzeba przykleić lustro oraz styropian w odpowiednie miejsca, tak jak na rysunku oraz przymocować haczyki i zabezpieczyć wszystko, by nie wypadło.

Gotowe lustro można zawiesić w każdym stylowym wnętrzu, będzie się przepięknie prezentować, a co najważniejsze, jest jedyne w swoim rodzaju bo zrobione własnoręcznie.

Życzymy udanej pracy !

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *