Zrób to sam – odpoczynek pod baldachimem

Chyba każdy z nas marzy o pięknym i niepowtarzalnym ogrodzie, pełnym kolorowych kwiatów i wspaniałych mebli ogrodowych. Byłoby to idealne połączenie, sprzyjające naszemu odpoczynkowi po ciężkim dniu pracy lub w weekendy w gronie rodzinnym.

Przyszła wiosna, zdążyliśmy zadbać o roślinną część naszych ogrodów, ale co z wypoczynkiem ?

Na rynku znajduje się cała masa zestawów mebli wypoczynkowych, przeznaczonych do ogrodu, ale nie dość, że bywają niewyobrażalnie drogi to jeszcze ciężko jest się zdecydować, co tak naprawdę pasowałoby do naszego ogrodu. Znaleźliśmy na to rozwiązanie ! Własnoręcznie odnowiony bądź wykonany mebel to wspaniała ozdoba ogrodu. Można go zrobić według własnego pomysłu lub szukać inspiracji w naszych propozycjach.

Jak samodzielnie wykonać sofę ogrodową z baldachimem ? To bardzo proste ! Przedstawimy to w kilku krokach.

Krok 1 : należy przygotować niezbędne materiały do budowy sofy, czyli : płytę drewna klejonego o grubości co najmniej 3 cm, 4 drążki, listwy, śruby, zawiasy, haczyki, 4 drewniane kule, tkaninę na baldachim, materiały niezbędne do zagruntowania i polakierowania sofy.

Krok 2 : z płyty drewna trzeba wyciąć piłą części sofy oraz ornamenty według wzorów, podanych na zdjęciu : 1 – oparcie, 2 – część przednia, 3 – boki, 4 – składane, boczne deseczki.

Krok 3 : Należy wywiercić dziurki w drążkach, przeznaczonych na baldachim, następnie przykręcić śrubami listwy wewnątrz mebla – 5. Za pomocą zawiasów należy przymocować do boków mebla składane deseczki. Przy nóżkach potrzebne będą okrągłe haczyki do wkręcenia, służące do zamocowania baldachimu – 6. Wszystko należy zagruntować i polakierować.

Krok 4 : Drążki trzeba wprowadzić do otworów w bocznych deseczkach oraz w otwory haczyków, umieszczonych przy nóżkach, następnie rozwiesić na końcach drążków tkaninę i nakręcić na nie drewniane kule. Potrzebny jest jeszcze materac, powleczony materiałem, cała masa poduch i poduszeczek i gotowe !

Życzymy udanej pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *