Zrób to sam – kwiatowe rewolucje

Ponieważ uwielbiamy otaczać się kwiatami, wiosna już na stałe zagościła w naszych ogrodach i na tarasach. Pozwoliliśmy kwiatom także rozkwitnąć w naszych domach na meblach. Teraz czas na detale, dekoracje i dodatki, by było weselej, śmielej i oryginalniej !

Jak wiadomo oferty wielu firm, oferujących różnego rodzaju dodatki i dekoracje do domu, są niebywale bogate. Jeśli jednak ktoś w dalszym ciągu nie znajdzie nic dla siebie – nie ma powodów do obawy. Wystarczy pędzel, trochę farby, głowa pełna pomysłów i gotowe !

Oto dwie z naszych propozycji, jak można prosto i samodzielnie przyozdobić ponure i nudne detale w naszym domu.

Pierwsza z nich dotyczy talerzy. Jeśli znudziły nam się nasze białe talerze, wystarczy kupić serwetki papierowe z ulubionym motywem kwiatowym. Decoupage to wspaniały sposób na bardzo łatwe i niezwykle efektowne ozdobienie nudnej porcelany. Serwetkę przykładamy do talerza i pokrywamy specjalnym preparatem przy użyciu pędzla. Po upływie kilku godzin jak preparat wyschnie należy umieścić talerz w piekarniku (170 stopni C)  na około pół godziny. Gdy naczynie ostygnie można dodatkowo domalować na nim coś farbkami do ceramiki. Zestaw do decoupage’u zakupić można w prawie każdym sklepie plastycznym.

Drugi pomysł to ozdobienie poduszki. Jeśli ktoś pragnie posiadać poduszkę z ulubionym elementem florystycznym, a nie może tak owej nigdzie nabyć, mimo iż przebył w jej poszukiwaniu dziesiątki sklepów, może teraz stworzyć ją samemu. Wystarczy udać się do sklepu z artykułami dla plastyków i wybrać szablon, najbardziej odpowiadający naszym potrzebom. Następnie kupić należy pędzel i farby przeznaczone do tkaniny (w tym samym sklepie). Samą poszewkę poduszki trzeba rozłożyć na stole, a taśmą samoprzylepną przymocować do niej szablon i dokładnie odmalować motyw. Po wyschnięciu można utrwalić malunek, prasując go przez papier (bez pary !).

Życzymy udanej pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *