Zrób to sam – doniczka z dedykacją

Urodziny i imieniny to szczególne dni w roku dla każdego z nas. Przyjmujemy wówczas od najbliższych życzenia i obdarowywani jesteśmy różnego rodzaju upominkami. Nie da się ukryć, iż w naszym kraju bardziej popularny jest zwyczaj obchodzenia imienin. Niektórzy jednak wolą uroczyściej świętować dzień swoich urodzin. Takiej imprezie towarzyszy obowiązkowo tradycyjny tort, ozdobiony specjalnymi świeczkami w liczbie odpowiadającej wiekowi solenizanta oraz cała masa upominków od najbliższych.

Właśnie z tych względów postanowiliśmy przygotować przepis na uroczy i własnoręcznie wykonany upominek imieninowy, bądź urodzinowy. Wraz z pięknymi różami w romantycznych doniczkach można podarować komuś prawdziwą radość. Oto kilka kroków, dzięki którym przygotowanie doniczki z wierszem lub życzeniami będzie łatwe i przyjemne :

krok 1 : przygotuj potrzebne materiały, czyli : doniczkę z terakoty, różową farbę akrylową, olejową kredę pastelową, lakier akrylowy w aerozolu, grafitową kalkę techniczną, papier transparentny, taśmę klejącą, szeroki pędzel i ołówek.

krok 2 : ze zbioru wierszy należy wybrać ten ulubiony, bądź ułożyć własne życzenia i zrobić szablon o wymiarach równych wysokości i obwodowi doniczki, owijając ją kawałkiem przezroczystego papieru i zaznaczając dolną i górną krawędź. Po wycięciu szablonu należy wykaligrafować na nim wybrany tekst, a następnie wydrukować dowolną czcionką z komputera, na końcu trzeba podłożyć szablon pod przezroczysty papier i skopiować go ołówkiem.

krok 3 : doniczkę należy pomalować farbą dwa razy i odczekać aż farba dobrze wyschnie, następnie zapisany szablon z grafitową kalką pod spodem należy umocować taśmą do doniczki.  Słowa życzeń, bądź wiersza trzeba odbić ołówkiem na doniczce, a następnie usunąć szablon i kalkę. Ostatnim krokiem będzie napisanie „po śladzie” tekstu kredką i utrwalenie wszystkiego bezbarwnym lakierem.

Przepiękna doniczka z dedykacją

2 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *