Zegary do Każdej Kuchni

httptrendydesign-ruuploadsposts2015-021424328686_8-jpg

Kuchnia to wyjątkowe miejsce w każdym domu. Kojarzona jest przede wszystkim z przygotowywaniem posiłków. Jednak sam wiesz, że jej rola rzadko ogranicza się wyłącznie do tej funkcji. Kuchnia, w której stoi stół, często zastępuje jadalnię podczas rodzinnych posiłków, a nawet salon, kiedy odwiedzają nas najbliżsi znajomi. To do kuchni dzieci przychodzą opowiedzieć o tym, co działo się w szkole i prosić o pomoc w zadaniu domowym. Reasumując, w kuchni spędzamy mnóstwo czasu i łatwo stracić jego poczucie. Dlatego koniecznie na jednej z kuchennych ścian powieś zegar. Jaki? Oto kilka podpowiedzi, które ułatwią Ci wybór.


Rozmiar
Wybierając jakikolwiek dodatek do wnętrza musisz wziąć pod uwagę, czy jego rozmiar będzie odpowiedni do przestrzeni, jaką może zająć. Jeśli kupisz zbyt duży zegar po prostu nie będziesz mieć go jak powiesić. Z kolei zbyt mały może optycznie „zginąć” na dużej ścianie. Dlatego przed zakupem warto wybrać miejsce, w którym będzie wisieć zegar i z miarką w dłoni sprawdzić, na jakie minimalne i maksymalne rozmiary możesz sobie pozwolić.

Kształt
Poza tradycyjnymi okrągłymi tarczami coraz częściej możesz spotkać tarcze oparte o inne kształty. I to nie zawsze geometryczne. Niektóre zegary nawiązują formą do innych przedmiotów, a te najbardziej oryginalne przypominają zwierzęta. To, na jaką tarczę się zdecydujesz powinno być podyktowane dopasowaniem do stylizacji wnętrza, ale również wygodą w użytkowaniu.


Styl
Najważniejszym kryterium, jakie trzeba wziąć pod uwagę podczas wyboru zegara, jest dopasowanie stylistyczne. Jeśli Twoja kuchnia jest podręcznikowym przykładem stylu rustykalnego, to oczywiste dla Ciebie będzie, że nie zawiesisz w nim zegara z barokowymi zdobieniami lub ekstrawaganckiej tarczy w stylu fluo. Zwróć uwagę na motywy dekoracyjne, jakie występują już w kuchni. Mogą się okazać wskazówką, która pomoże Ci wyeliminować zegary, których tarcze zdobią niewspółgrające wzory. Zasada działa także w drugą stronę. A oto przykład. Masz zasłony lub tapetę w róże? Zakup zegara z motylami lub pąkami róż będzie jak kropka nad „i” w kuchennej aranżacji.

 

Kierując się tymi trzema prostymi kryteriami znacznie szybciej i trafniej znajdziesz idealny zegar do swojej kuchni. A na koniec jeszcze jedna uwaga: pamiętaj, że zegar wcale nie musi być z nazwy kuchenny. To, czy takim zostanie zależy tylko od Ciebie. A dowodem niech będą powyższe propozycje, prosto z oferty ArtDecor24.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *