Wspomnienia w roli głównej

Istota wspomnień polega na tym, że nic nie przemija. Elias Canetti

Fotografie to wspaniały sposób na zachowanie różnych wspomnień na przykład ślubnych, wakacyjnych, takich z dzieciństwa lub z wszelkiego rodzaju imprez okolicznościowych lub spotkań towarzyskich. Ale same zdjęcia to nie wszystko ! Odpowiednia ich ekspozycja sprawi, że nasze wspomnienia będą ciągle przywoływane.

Zdjęcia to nie tylko cenne pamiątki, ale i nie lada wyzwanie – gdzie je powiesić, ustawić, aby pokój nabrał charakteru. Jak należy się zmierzyć z tym problemem i sprawić, aby nasz dom był nie tylko piękny, ale i pomysłowy? Na szczęście jest kilka sprawdzonych sposobów, na takie wkomponowanie zdjęć w obraz naszego mieszkania, aby nie tylko ładnie wyglądało, ale także przypominało nam wszystkie cudowne chwile, które przeżyliśmy.

Kompozycję starannie dobranych ramek stawiamy w centrum uwagi, dobierając je odpowiednio do charakteru mieszkania. W uporządkowanym otoczeniu sprawdzi się powtarzalność i symetria, a indywidualiści mogą dać wyraz swojej osobowości.

Czarno-białe zdjęcia najbardziej pasują do ramek szarych, białych, czarnych, metalowych i przeźroczystych. Kolorowe do wszelkiej maści drewnianych i plastikowych. Wiadomo jednak, że tak sztywne reguły nie zawsze się sprawdzają. Dlatego spokojnie można wprowadzić w życie o wiele prostszą zasadę: ciepłe do ciepłego, zimne do zimnego.

Jeżeli na przykład ramka jest w ciepłej tonacji, dobieramy do niej zdjęcie bez wyraźnych kontrastów o słonecznych, żywych barwach ( tu jak znalazł pasują wszelkie zdjęcia zachodów słońca, jesiennych liści i czerwonych sukienek). Analogicznie postępujemy w sytuacji odwrotnej – „zimna” ramka, to „zimne” zdjęcie. O obowiązywaniu tej zasady należy pamiętać, gdy szukamy ramek na zdjęcia z zimowych ferii lub ślubów.

Pamiętać także należy, że to ramka ma być dodatkiem do zdjęcia, a nie na odwrót. Nie wybierajmy więc bogato zdobionych ramek do zdjęć, na których dużo się dzieje. Do ramek, które same w sobie są dekoracją, lepiej wybrać na przykład portrety, dla których będzie ona ciekawą kolorystycznie oprawą. Natomiast jednokolorowe, proste ramki przyjmą nawet najbardziej zwariowane zdjęcia.

Jeśli nie możemy zdecydować, które zdjęcie chcemy wyeksponować, możemy wybrać ramkę, która pomieści kilka ulubionych fotografii. Trzeba natomiast pamiętać, że zdjęcia owe  muszą być wyselekcjonowane według powyższej zasady.

Dla wszystkich, którzy chcą zachować swoje wspomnienia w wyjątkowo pięknej i stylowej oprawie, ArtDecor24 przygotował kilka propozycji. W naszej ofercie znalazły się nowe, niepowtarzalne ramki na fotografie w rozmaitych stylach i formach, kwadratowe, owalne, stojące, wiszące, na jedną fotografię i wiele. Każdy znajdzie coś dla siebie.

Do zakupu tych i wielu innych modeli stylowych ramek zapraszamy do naszego sklepu internetowego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *