Wiosna, wiosna, ach to ty…

„Dzisiaj rano niespodzianie zapukała do mych drzwi
Wcześniej niż oczekiwałem przyszły te cieplejsze dni
Zdjąłem z niej zmoknięte palto, posadziłem vis a vis
Zapachniało, zajaśniało, wiosna, ach to ty
Wiosna, wiosna, wiosna, ach to ty …”

M. Grechuta

Wiosna zbliża się coraz większymi krokami, a z nią słońce, ciepło i mnóstwo zieleni.  W takie dni, z chęcią oddajemy się pracą ogrodowym. Grabimy, kopiemy, sadzimy i porządkujemy grządki, ale też tarasy i balkony, gdzie przez zimę nagromadziło się pewnie dość dużo zbędnych i nieciekawych dla oka, przedmiotów. W słońcu wszystko wygląda inaczej, dlatego staramy się przywrócić naszym ogródkom stan sprzed zimy, a także nadajemy im zupełnie nowe oblicza.
Posiadacze dużych ogrodów, ale i niewielkich ogródków, znają z autopsji, jak wiele czasu i pracy, trzeba poświęcić ich utrzymaniu. Nie tylko rośliny wymagają wielu zabiegów, bardzo często trzeba odnowić meble ogrodowe, czy też różnego rodzaju dekoracje, które pod śniegiem, nieco straciły na uroku. Nie zawsze udaje się przywrócić im stan sprzed zimy, a nawet jeśli okazuje się, że wymagają tylko odrobiny wody, impregnatu czy farby, to warto też dołożyć coś nowego, co odmieni aranżację ogrodu. Urocze figury z konglomeratu ceramiczno – alabastrowego, z pewnością sprawią, że każdy ogród zyska stylowy i romantyczny klimat. Wszelkiego rodzaju kwietniki w stylu prowansalskim, sprawdzą się podczas porządkowania roślin kwitnących, a przy tym, swym oryginalnym wyglądem, podkreślą ich urodę. Można by tak wymieniać i wymieniać, wokół jest przecież całą masa wyjątkowych i oryginalnych propozycji, które w ogrodzie sprawdzą się nie tylko pod względem dekoracyjnym, ale także  funkcjonalnym.
Niestety nie wszyscy są posiadaczami dużych ogrodów… Duża część społeczeństwa swoje zamiłowanie do roślin, może realizować jedynie na niewielkim balkonie, bądź nieco większym tarasie. Nie znaczy to jednak, że nie mają oni żadnych możliwości nadania im niesamowitego wyglądu i stylu. Rzeczywiście są one nieco ograniczone, ale przy odrobinie chęci, również na niewielkiej powierzchni mogą stworzyć przepiękne aranżacje, dzięki którym ich balkony staną się prawdziwymi dziełami sztuki w dziedzinie aranżacji ogrodowych. Ciekawie ozdobione osłonki na kwiaty, skrzynki w stylu rustykalnym, czy też niewielkie figury i fontanny, z pewnością pomogą im w osiągnięciu zamierzonego celu dekoracyjnego. Poniżej zamieszczam kilka takich propozycji, nie tylko ogrodowych, oferowanych przez ArtDecor24.

Nie pozostaje mi nic innego, jak życzyć wszystkim powodzenia w poszukiwaniu inspiracji i  w samym dekorowaniu ogrodów, balkonów i tarasów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *