Walentynkowy zawrót głowy

Walentynki zbliżają się wielkimi krokami.  14 Lutego obchodzimy dzień Św.Walentego czyli święto wszystkich zakochanych.  Przyjęło się,  że tego dnia obdarowujemy bliskie nam osoby romantycznymi drobiazgami. Są to zazwyczaj maskotki trzymające czerwone serduszka, lizaki i czekoladki w kształcie serc oraz pachnące róże lub listy miłosne.  Walentynki uznawane są za najbardziej romantyczny dzień w roku i sprzyjają wszelkim amorom.

Skąd pochodzi zwyczaj obchodzenia Walentynek?

Obyczaj ten był już praktykowany w czasach starożytnej Grecji.  Zarówno styczeń jak i luty były miesiącami, w których kultywowano ceremonie ku czci małżeństwa Hery i Zeusa.

Również w starożytnym Rzymie obchodzono uroczystości zwane Liperkalia czyli święto płodności. W przed dzień ceremonii czyli 14 lutego młodzi chłopcy wypisywali na kartkach imiona swych wybranek i wrzucali je do specjalnych pojemników z których później ciągnęli losy i dobierali się w pary.

Jednak Dzień Zakochanych zaczęto masowo obchodzić w średniowieczu w Anglii. Stało się tak za sprawą ptaków, które w połowie lutego w Wielkiej Brytanii  łączy się w pary.  Takie wydarzenie służyło romantycznym odsłonom. Również z Wysp Brytyjskich wywodzi się pierwsza walentynkowa karta, którą można podziwiać w Brytyjskim Muzeum.  W pierwszej połowie XV wieku  książę Orleanu- Karol posłał ją swej małżonce, kiedy więziono go w londyńskim Tower.Był to niezwykle miły i romantyczny gest dlatego też rozpoczęto produkcję „walentynkowych kartek” zawierających miłosne wiersze, lirycznych i nastrojowych wyznań.

Polska tradycję obchodzenia Walentynek przyjęła na początku lat 90 XX wieku. Co roku 14 lutego „walentynkowy przemysł” zwiększa się i zaskakuje pomysłowością. Na rynku dostępne są czekoladowe serca, lizaki, ogromne walentynkowe karty i kalendarze, kubki z miłosnymi napisami, breloczki  i wiele innych rzeczy. Wybór jest na prawdę ogromny.

Jeśli jednak chcemy być bardziej oryginalni, warto zastanowić się nad czymś wyjątkowym. Czym obdarować ukochaną osobę by wyrazić swe uczucia?  Chciałabym zaproponować kilka nietypowych upominków, które wywołają uśmiech na twarzach naszych Walentynek. Przede wszystkim polecam piękne, romantyczne figurki aniołków, które poza urokliwym wyglądem są fantastyczną ozdobą każdego wnętrza, a nie tylko okazyjnym upominkiem nie znajdującym praktycznego zastosowania.  Naszą uwagę powinny również przyciągnąć ozdobne pudełka na drobiazgi oraz malutkie, wysadzane cyrkoniami szkatułki na biżuterię w stylu Faberge.

Poniżej prezentuje kilka przykładów walentynkowych prezentów, które można nabyć na stronie naszego sklepu www.artdecor24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *