W oczekiwaniu na wiosnę

Kiedy na dworze widać pierwsze oznaki wiosny, kiedy słońce wreszcie wygląda zza chmur i wokół robi się przyjemniej wstępują w nas nowe chęci i zapał do pracy i zmian. Zabieramy się za gruntowne wiosenne porządki w domu i w szafie, a także na balkonie czy w ogrodzie, gdzie zima miała najwięcej do powiedzenia. Właśnie na zewnątrz zima może najbardziej dokuczyć i tutaj nasza interwencja jest nieodzowna. Samo uprzątnięcie ogrodu z suchych liści może być uciążliwe, tym bardziej jeśli nie zdążyliśmy tego zrobić jesienią a przecież musimy sprawdzić stan roślin i ewentualnie posadzić nowe.

W ogrodzie mamy odpoczywać

Ogród ma być przede wszystkim miejscem, w którym możemy się zrelaksować i odpocząć, dlatego ważne jest by urządzić go zgodnie z naszymi zainteresowaniami i oczekiwaniami. Dobór kwiatów, krzewów czy mebli ogrodowych powinien być przemyślany, od tego bowiem zależy czy rzeczywiście odpoczniemy, czy nie wymaga to wielu uciążliwych zabiegów pielęgnacyjnych. Ogród sam w sobie wymaga od nas pewnych czynności, które gwarantują jego „żywotność”, dlatego zakładając ogród trzeba wziąć wiele czynników pod uwagę, czasem same chęci nie wystarczą. Bez podlewania czy koszenia trawy ogród nie będzie przyjemnym miejscem, warto więc przemyśleć tę kwestię i wybrać rośliny, które nie wymagają zbyt wielu zabiegów pielęgnacyjnych.

Kilka pomysłów na urozmaicenie ogrodu

Dla urozmaicenia ogrodu z powodzeniem możemy wykorzystać przeróżne osłonki na doniczki czy kwietniki Shabby Chic, figury ogrodowe czy inne dekoracje. Utrzymane w prowansalskim stylu osłonki swym wyglądem podkreślą urok kwiatów a do tego wniosą do ogrodu odrobinę sielskości i wyjątkowości. Ciekawym pomysłem na wzbogacenie wyglądu ogrodu są także nastrojowe latarnie w stylu prowansalskim, dzięki swej delikatności i oryginalności pięknie prezentują się na tle roślinności. Stworzenie ogrodu przyjemnego i zachęcającego do odpoczynku wymaga pewnych zabiegów, ale końcowy efekt z pewnością wynagrodzi je wszystkie.

Po inspiracje ogrodowe do ArtDecor24

Inspiracji na urządzenie ogrodu z bajki warto poszukać choćby w naszym sklepie ArtDecor24, gdzie znajduje się wiele ciekawych i niebanalnych dekoracji ogrodowych, dzięki którym każdy ogród zyskuje zupełnie nowe oblicze. Poniżej zamieszczam kilka ciekawych i intrygujących propozycji pochodzących z naszej oferty.

One Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *