W oczekiwaniu na Wielkanoc

Najstarsze i najważniejsze święto chrześcijańskie, czyli Wielkanoc kojarzy nam się z rodzinnymi spotkaniami i budzącą się do życia wiosną. Same przygotowania do tych dwóch dni upływają nam pod znakiem gruntownych porządków i długich godzin spędzonych przy pieczeniu mazurków i malowaniu pisanek. Bardzo często przy takiej okazji decydujemy się na odnowienie czy odświeżenie mieszkania, czasem gruntownie, ale najczęściej poszukujemy nowych detali dekoracyjnych, które wniosą odrobinę nowości i wiosennej świeżości. Budząca się wiosna zachęca nas do różnych zmian, dlatego warto skorzystać z tego i poszukać czegoś co odmieni mieszkanie.

Przygotowujemy mieszkanie na świąteczne wizyty

Przygotowania do świąt wielkanocnych są dobrym momentem na odświeżenie mieszkania, najczęściej jednak koncentrujemy się na jadalni, salonie i kuchni, gdzie albo przyjmujemy gości albo przygotowujemy świąteczny posiłek. Bardzo często wystarczy niewielki drobiazg, który nie nadszarpnie za bardzo naszego budżetu a wniesie do mieszkania powiew nowości i oryginalności. Najczęściej swoją uwagę skupiamy na stole i zastawie stołowej oraz dekoracjach okien, sięgamy więc po nowe obrusy, dekoracyjne wazony czy kompozycje roślinne, wymieniamy firany i zasłony czy odmalowujemy ściany. Niewielka zmiana może wnieść bardzo dużo do naszego mieszkania.

Elegancki stół podczas świątecznego spotkania z rodziną

Efektownie nakryty stół, ozdobiony pięknym wazonem ze świeżymi wiosennymi kwiatami, do tego elegancka porcelanowa zastawa z pewnością sprawią, że rodzinne spotkanie będzie bardzo miłym i ciekawym wydarzeniem. Warto więc włożyć trochę wysiłku do przygotowania świątecznego stołu, nie tylko od strony kulinarnej. Elegancki obrus czy ciekawie ułożone serwetki na pewno nie zaszkodzą a przy tym zapadną w pamięć naszych gości. Do tego dodajmy jeszcze oryginalnie upięte firany czy zasłony w oknach oraz eleganckie poduszki na sofie i nasze mieszkanie zdobywa nowy styl i klimat. Z pewnością takie wizyty świąteczne na długo zapadną w pamięci nas i naszych gości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *