Świętuj Dzień Matki z ArtDecor24 !

26 maja to data, którą w Polsce bardzo dobrze wszyscy znamy ! To Dzień Matki ! Corocznie obchodzone święto jest wyrazem szacunku dla wszystkich matek. Tego dnia są one obdarowywane własnoręcznie wykonanymi laurkami przez najmłodszych oraz kwiatami i różnego rodzaju upominkami przez tych starszych. To święto ma na celu okazanie naszym mamom szacunku, miłości oraz podziękowanie za trud włożony w nasze wychowanie.

Korzenie Dnia Matki sięgają starożytności, kiedy to Grecy i Rzymianie celebrowali święto na cześć Matki Bogów. Nieco później, bo w XVII wieku w Anglii zwyczaj ten powrócił i był dniem wolnym od pracy. Do tradycji należało składanie matce podarunków, głównie kwiatów i słodyczy, w zamian za otrzymane błogosławieństwo. Obchody współczesnego Dnia Matki zawdzięczamy jednak Stanom Zjednoczonym, gdzie święto to celebrowano po raz pierwszy dzięki staraniom Ann Maria Reeves Jarvis i Julii Ward Howe – najpierw jako dzień poświęcony pokojowi na świecie i macierzyństwu, nieco później jako dzień ku czci wszystkich matek żyjących i zmarłych. Ostatecznie w 1911 roku, za sprawą Ann Marie Jarvis – córki nieżyjącej wówczas Ann Marii Reeves Jarvis – udało się ustanowić Dzień Matki, który obchodzony był już niemal w każdym stanie. Oficjalnie w 1914 prezydent Woodrow Wilson ogłosi, iż druga sobota maja będzie dniem poświęconym wszystkim matkom, natomiast symbolem tego dnia zostały goździki – ulubione kwiaty Anny Jarvis.

Kiedy przychodzi ten dzień wszystkich ogarnia potrzeba zakupu pewnego upominku, symbolizującego miłość do naszej rodzicielki. Najczęściej kupuje się sprawdzone prezenty, takie jak : perfumy, książki, czy kwiaty, które są chyba najpopularniejszym prezentem. Czasem uciekając od banału, by nie kupować ich co roku, wymyślamy inne podarunki.

Spraw niespodziankę mamie w tym roku i podaruj jej jedną z przepięknych figurek Veronese. ArtDecor24 posiada w swojej ofercie figury idealnie nadające się na wyszukany prezent dla mamy z okazji jej święta. Oto kilka z nich :

Te i wiele innych upominków dla naszych mam znajdą Państwo w naszym sklepie internetowym.

Życzymy udanych zakupów !

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *