Świece żelowe – piękny dodatek dekoracyjny

Różnorodność w artykułach dekoracyjnych daje wiele możliwości stworzenia wyjątkowych aranżacji zarówno pod względem kolorów, jak i stylów. Do wykorzystania mamy przepiękne stylowe artykuły ozdobne, ale coraz chętniej sięgamy po bardziej nowoczesne rozwiązania, także w dziedzinie świec i świeczników. Bardzo modne i ciekawe są na przykład różnorodne świece żelowe, które komponowane według przeróżnych konwencji, prezentują się oryginalnie i niebanalnie. Niezwykle barwne, wykorzystujące bardzo często kwiaty i inne ozdoby, pięknie prezentują się w każdym wnętrzu.
Świece żelowe mogą być bardzo ciekawym akcentem w minimalistycznych wnętrzach, gdzie przeważa stonowana kolorystyka. Kolorowe świece świetnie dopełnią aranżację i sprawią, że wnętrze zyska przyjemny klimat i wprowadzą odrobinę radości. Chętnie stawiamy świece w sypialniach, gdzie szczególnie zależy nam na intymnym nastroju. Kompozycje z muszlami morskimi czy kolorowymi kamykami i piaskiem świetnie wyglądają w łazienkach, gdzie często panuje dość chłodna atmosfera.
Dekoracyjność świec żelowych idealnie sprawdza się w stylizowanych wnętrzach, choć tutaj warto troszkę ograniczyć ich dekoracyjność. Takie wnętrza same w sobie są bardzo ozdobne, dlatego bardzo łatwo można osiągnąć wrażenie przesytu. Nie trzeba jednak rezygnować ze świec czy świeczników, wystarczy tylko umiejętnie dobrać kolorystykę i wykonanie, a efekt końcowy będzie niepowtarzalny i wyjątkowy. Inspiracji i pomocy w tej dziedzinie można poszukać na portalu http://swiecezelowe.blogspot.com gdzie znajduje się wiele ciekawych pomysłów, z które znacznie ułatwią nam urządzanie wnętrza.
Warto również wspomnieć o świecznikach i pojemnikach wykorzystywanych do tworzenia świec żelowych. Najczęściej są one z czystego szkła, czasem w różnych kolorach,  co pozwala je dopasować do wszystkich aranżacji, dlatego uważa się je za bardzo uniwersalne i funkcjonalne. Oczywiście można zaszaleć i poszukać jakiejś ciekawej oprawy do świecy, ale w takim przypadku niezwykle ważne jest zachowanie pewnego umiaru, by nie przesadzić.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *