Styl Cottage, czyli Elegancka Górska Chatka

1

Szukasz stylu, który pozwoli Ci cieszyć się przytulnością stylu rustykalnego w nieco surowszej oprawie? Marzysz o otoczeniu pełnym naturalnego piękna i ciepła, jakie można poczuć w górskiej chatce? A do tego chcesz, żeby wnętrze pozostało eleganckie i dobrze zorganizowane? Myślisz, że pragniesz zbyt wiele? Wcale nie – odpowiedzią na Twoje potrzeby jest styl cottage. Zobacz, jak wprowadzić go do swojego domu.

Drewno, drewno i jeszcze raz drewno!

Niezależnie od tego, jakie pomieszczenie chcesz poddać stylizacji w nurcie cottage, zawsze będziesz potrzebować odpowiednich mebli. W tym przypadku wybór jest ściśle ukierunkowany. Meble muszą być drewniane. Najlepiej, aby było to po nich widać. Co to oznacza? Unikaj drewna fornirowanego, laminowanego, a nawet pomalowanego w stu procentach. Nie musisz od razu kupować całego kompletu mebli. Czasem wystarczy jedna, dobrze wyeksponowana komoda. Jeśli w domu jest kominek – koniecznie zainwestuj w obudowę kominkową z drewna wykończonego w stylu shabby chic. Pamiętaj: siła stylizacji nie leży w ilości dodatków, ale w ich wyrazistości i jakości.


W odcieniu natury

Istnieją kolory, które są zakazane w stylu cottage. Będą to wszystkie fluorescencyjne odcienie i intensywne barwy. Jeśli zapamiętasz, że cottage jest zwrócony ku naturze, szybko odnajdziesz paletę właściwą dla Twojego wnętrza. Na pewno znajdą się na niej brązy, szarości i wszystkie odcienie bieli. Dopełnieniem bywa ceglany odcień czerwieni, wyrazista czerń i subtelne beże. W tym wszystkim doskonale odnajdują się naturalne tkaniny (len, bawełna). Dla tych, którzy chcą podkreślić obecność mężczyzny w domu lub nie potrafią rozstać się z nowoczesnym designem, ratunkiem mogą okazać się dodatki wykonane z metalu (stal, miedź, mosiądz).


Mniej-więcej

Skoro już mowa o dodatkach, pojawia się pytanie: „mniej czy więcej?” Odpowiedź powinna zadowolić wszystkich, ponieważ brzmi „I mniej, i więcej”. Innymi słowy: „Każdemu według potrzeb”. Styl cottage akceptuje zarówno obecność dekoracyjnych poduszek na meblach wypoczynkowych i szerokich drewnianych parapetach, jak i stalowe lampki w industrialnym klimacie. Pozwala na zawieszanie i ustawianie ramek ze zdjęciami (lub bez nich), ale jednocześnie nie gniewa się o surowe, nagie ściany. Najważniejsze jest, aby dodatki nie wykraczały poza stonowane i pastelowe kolory. Jeśli uda Ci się wybrać dekoracje, w których wyczuwa się nutkę romantyzmu i nostalgii – Twoje mieszkanie będzie zachwycać każdego. W przypadku, gdy postawisz na dodatki z bardziej surowym i oszczędnym rysem – zyskasz na elegancji, która będzie zaskakiwać Twoich gości. Bo kto by pomyślał, że w górskiej chatce można stworzyć klimat niczym z angielskiego salonu?

Styl cottage zyskał już wielu zwolenników, zarówno wśród osób zajmujących się aranżacjami zawodowo, jak i amatorów, którzy kochają eksperymenty we własnym „M”. ArtDecor24.pl nie pozostaje głuchy na trendy, które budzą zainteresowanie wśród Klientów, czego przejawem jest kolekcja mebli w stylu cottage. Piękne i funkcjonalne będą doskonałym sposobem na rozpoczęcie Twojej przygody z nowym stylem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *