Stwórz Stylowy Ogród

„Sztuka, chwała i wolność przemijają, a przyroda zawsze jest piękna.”
W związku z tym, że w końcu przyszła piękna wiosna warto zastanowić się jak po zimie doprowadzić nasz ogród do porządku. Wiadomo, że przydomowy ogródek, taras czy większy ogród to miejsce uniwersalne, w którym podczas letnich dni spędzamy większość czasu. Warto zatem zadbać o jego niepowtarzalną aurę, która przyniesie ukojenie i wymarzony relax po ciężkim dniu lub pozwoli nam na organizowanie kameralnych spotkań w magicznym zakątku.
Zabierając się za projektowanie przestrzeni należy przemyśleć jaki charakter chcemy jej nadać. Jeśli zdecydujemy się na „stylowy ogród” trzeba pamiętać, że to właśnie najdrobniejsze szczegóły skomponują nam oryginalną całość. Oprócz odpowiednio dobranych roślin, krzewów, kwiatów dobrze jest wprowadzić niepowtarzalne dekoracje i dodatki. Jeśli miejsca mamy sporo, polecam różnego typu rzeźby ogrodowe, postarzane donice z roślinami oraz ogrodowe fontanny.
Dobrze by było gdyby wyznaczone przez nas ścieżki i linie nasadzeń były nieregularne. Cała kompozycja ogrodu powinna sprawiać wrażenie naturalnego i „dzikiego” – pomimo że wszystko jest w nim starannie zaplanowane. W tej chwili mamy dostęp do niezliczonych ilości interesujących  dodatków ogrodowych i z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Osobiście polecam te, które sprawią, że nasz ogród stanie się niczym z bajki. Poniżej kilka zdjęć, które zainspirują do tworzenia własnych projektów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *