Praktyczne jest piękne! Część 2.

20150828_113505Kilka dni temu pisałam o pięknych i funkcjonalnych szkatułkach. Nie tylko pomagają zorganizować najróżniejsze drobiazgi, ale jednocześnie stanowią wspaniałą dekorację. Wspomniałam również, że obok nich można postawić inne dekoracje, które również mogą okazać się przydatne.

Świeczniki należą do najczęściej wybieranych dekoracji. Jednak poza uroczystymi kolacjami i awariami prądu rzadko z nich korzystamy. Może to wynikać z tego, że nasze świeczniki nie prezentują się tak, jakbyśmy tego oczekiwali. Nie musi jednak tak być. Świeczniki dostępne w ArtDecor24.pl wyróżniają się spośród innych. Podstawy w formie niezwykłych figur cieszą oko nawet wtedy, kiedy nie jest w nich osadzona zapalona świeca. Kobiety w stylu secesyjnym, fantastyczne elfy i urocze aniołki, towarzyszą oprawą dla ściec stołowych, tealight’ów, a także świec o nietypowych kształtach i rozmiarach. Świeczniki o optyce złota i alabastru, czy też brązu prezentują się niezwykle elegancko i stanowią ozdobę z której po prostu chce się korzystać.

Podobnie jest z paterami. Kojarzone przede wszystkim z elementem zastawy stołowej nie ograniczają się wyłącznie do tego rodzaju. Paterki z porcelany wzbogacone o figurki puto, stylizowane na barok lub rokoko wspaniale prezentują się w jasnych klasycznych salonach i jadalniach. Stanowią też ciekawe uzupełnienie w aranżacji, która nawiązuje do eleganckiego angielskiego stylu. Dla osób, które lepiej czują się we wnętrzach urządzonych z nutką nostalgii lub romantyczną tajemniczością ciekawą propozycją są patery z figurami syren, w których główna część została wykonana w kształcie muszli. Dla osób, które fascynują elfy i nimfy również przygotowano patery, będące doskonałym uzupełnieniem dla świeczników i szkatułek, o których pisałam wcześniej.

Dekoracyjne patery są doskonałym sposobem, żeby odkładać w jednym miejscu drobiazgi, jakie gromadzą się w ciągu dnia w kieszeniach. Umieszczona na blacie w przedpokoju uczyni z niej otwarty pojemnik na klucze. Patera może służyć również odkładaniu codzienne noszonej biżuterii lub kosmetyków, jakich używa się przy „ostatnich poprawkach”. To, jak je wykorzystamy zależy od naszych potrzeb i tego, co wpadnie nam do głowy. Na koniec chciałabym tylko zwrócić uwagę na piękny serwetnik z kobietą w stylu secesyjnym, który będzie stanowił doskonałe uzupełnienie dla opisanych wcześniej dekoracji. Jego elegancka forma i niezwykłe wykończenie w połączeniu z oczywistą funkcją to najlepszy przykład tego, że praktyczne może być piękne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *