Pokój Gościnny – Jak To Zrobić?

http://www.vivechrom.gr/wp-content/uploads/2012/12/0006161Whites-r11.jpg

„Gość w dom – Bóg w dom”. Znasz to przysłowie, prawda? Kilkudniowa wizyta dawno niewidzianych przyjaciół lub rodziny rzeczywiście może być prawdziwym błogosławieństwem. To idealna okazja do długich rozmów i zacieśnienia relacji. Ale jeśli goście zostają na dłużej powinieneś zadbać nie tylko o posiłki, ale także o miejsce do spania. Co zrobić, żeby wizyta, która miała być powodem do radości, nie zmieniła się w organizacyjne przekleństwo? Odpowiedzią jest pokój gościnny. Jak go przygotować? Już podpowiadamy.

Wybierz meble
Najważniejsze jest miejsce do spania. Jeśli dysponujesz dużym pokojem, możesz wybrać duże łóżko (przynajmniej dwuosobowe). Kiedy pokój jest mniejszy, dobrym rozwiązaniem jest wybranie łóżka rozkładanego lub kanapy/sofy z funkcją spania i pojemnikiem na pościel. Drugim ważnym meblem jest szafa. Nie musi być duża, ale powinna być maksymalnie praktyczna – wyposażona zarówno w półki, jak i drążek na wieszaki. Kolejnym przydatnym meblem jest szafka nocna, którą ewentualnie możesz zastąpić tradycyjnym krzesłem, na którego siedzisku ustawisz lampkę nocną i zostawisz miejsca na drobiazgi gościa. Stolik i dodatkowe krzesła mogą pełnić rolę biurka i miejsca do pogawędki przy herbacie. Zadbaj, aby w pokoju pozostała przestrzeń do wygodnego ułożenia walizki/torby bez ryzyka ciągłego potykania się o nią.


Zapewnij komfort
W pokoju przygotowanym na powitanie gościa nie może zabraknąć: kompletu czystej pościeli, dodatkowego koca i zestawu ręczników. Z dodatkowego wyposażenia pokoju warto zadbać o obecność lampki nocnej, szkatułki na biżuterię i inne wartościowe drobiazgi, a także zegara, który pomoże kontrolować czas.

Pokój nie tylko gościnny
Ponieważ gości ma się „od święta”, pokój warto zagospodarować tak, aby również na co dzień był jak najbardziej funkcjonalny. Postaraj się urządzić go tak, aby mógł pełnić rolę gabinetu lub pokoju przeznaczonego do relaksu. Zobacz nasze meble i dodatki na artdecor24.pl i przekonaj się sam, że to wcale nie będzie trudne zadanie.

 

Kiedy brakuje miejsca…
Jeśli rozkład Twojego mieszkania nie pozwala Ci na przeznaczenie całego pokoju dla Twoich potencjalnych gości, zadbaj, aby w znalazło się dla nich miejsce w salonie. Pomoże Ci w tym rozkładana sofa, fotel czy narożnik z funkcją spania. Stolik kawowy może na ten czas stać się szafką nocną, a problem miejsca na odzież rozwiąże zwolnienie szuflady w komodzie i kilku wieszaków w szafie w przedpokoju.

Przemyślany pokój gościnny sprawi, że Twoi goście będą czuć się jak we własnym domu i na pewno nie odmówią, kiedy zaprosisz ich do siebie jeszcze raz. Co równie ważne, dzięki niemu zyskasz i TY. Hałas, bałagan, brak miejsca… już nie musisz się ich bać. Z pokojem gościnnym szybko odnajdziesz się w zamieszaniu, jakie potrafią wywołać dodatkowi domownicy. A po ich wyjeździe zyskasz dodatkową przestrzeń do pracy lub wypoczynku. Dlatego już dziś zadbaj, aby hasło „goście, goście” miało tylko pozytywny wydźwięk.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *