Oświetlenie w Twoim domu – kreatywność górą!

Światło ma ogromne znaczenie dla naszego organizmu. Wbrew pozorom, nie tylko ułatwia nam codzienne życie, ale w znacznym stopniu wpływa również na nasze samopoczucie oraz zdrowotność. Światło, które dociera do naszego mózgu poprzez oczy, wpływa na wiele biologicznych procesów związanych z naszym ciałem. Jeżeli więc chcemy dobrze się czuć, rozwijać oraz funkcjonować, ważne jest abyśmy nie ignorowali istoty oświetlenia w naszym życiu.

Światło w domu

Nasze mieszkania są miejscami, gdzie na ogół spędzamy bardzo dużo czasu. Przeważnie urządzamy je zgodnie z naszymi upodobaniami i gustami, kupując wymarzone meble i artykuły dekoracyjne. Wszystko po to, aby jak najlepiej się w nich czuć. Aranżując wnętrza, powinniśmy więc pamiętać o roli oświetlenia oraz o jego odpowiednim rozlokowaniu – dzięki temu, nasz wymarzony dom będzie jeszcze piękniejszy i bardziej efektowny.

Dobór lamp

Lampy w domu dzieli się na lampy sufitowe – żyrandole, lampy naścienne – czyli kinkiety, lampy stojące oraz lampy stolikowe. Na ogół w tradycyjnym mieszkaniu mamy po trosze lampy z każdego rodzaju, jest to bowiem najwygodniejsze rozwiązanie. Dzięki temu, iż rynek oświetleniowy nieustannie się rozwija i wychodząc naprzeciw wysokim oczekiwaniom konsumentów, możemy dziś kupować bardzo atrakcyjne wizualnie lampy, które nie tylko dają tak potrzebne do codziennego funkcjonowania światło, ale są jednocześnie atrakcyjnym elementem dekoracyjnym.

Oświetlenie a aranżacja wnętrza

Dekoratorzy na całym świecie docenili magiczną rolę oświetlenia w mieszkaniu, wykorzystując jego różne alternatywy. Zdają sobie oni sprawę, iż dzięki dobrze dobranym lampom, z łatwością można coś wyeksponować  lub ukryć – wszystko dzięki zasadom światła i cienia. Oczywiście są pomieszczenia, gdzie możliwe jest zastosowanie tylko oświetlenia górnego, jednak każdy dodatkowy akcent oświetleniowy, jest dodatkowym upiększeniem pomieszczenia.

Moc oświetlania

Wybierając lampy, żyrandole czy kinkiety do naszego domu, powinniśmy sprawdzić ich moc. Zbyt jasne żarówki źle działają na nasze samopoczucie, męczą wzrok oraz sprawiają, że stajemy się nerwowi i impulsywni. Przytłumione, dyskretne światło może być natomiast bardzo nastrojowe i przytulne – idealnie nadając się do salonów oraz sypialni. Wybierając oświetlenie zastanówmy się więc nad jego rozmieszczeniem oraz efektem, jaki chcemy dzięki niemu osiągnąć.
ArtDecor24 z myślą o swoich klientach, skolekcjonowała pokaźne zbiory pięknego, dekoracyjnego oświetlenia, które odmieni każde wnętrze. W swojej kolekcji posiadamy zarówno niezwykle efektowne, majestatyczne żyrandole, jak i oryginalne kinkiety, czy lampy z pięknymi ornamentami. Serdecznie zapraszamy Państwa do zapoznania się z naszą ofertą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *