O świętowaniu Dnia Kobiet i Dnia Mężczyzny

Dwa święta obchodzone praktycznie jednocześnie, ale o bardzo różnej historii. Dzień Kobiet, może poszczycić się długą i ciekawą historią. Jego początków upatruje się już w starożytnym Rzymie, w czasach współczesnych zaistniał w 1910 roku, jako uczczenie ofiar walki o równouprawnienie. W Polsce do roku 1993 obchodzony był bardzo hucznie. Z czasem stracił nieco na swej wyjątkowości, ale choć w mniejszym stopniu, tradycja tego święta kultywowana jest do dzisiaj.
Drugie ze świąt, czyli Dzień Mężczyzny, nie może niestety poszczycić się tak ciekawą przeszłością, a do tego nie jest też zbyt popularne i powszechnie obchodzone. Zostało powołane w 1999r, w Trynidadzie i Tobago, na świecie kojarzone jest z datą 19 listopada, natomiast w naszym kraju, obchodzone jest w dzień wspomnienia 40 Męczenników z Sebasty. Chociaż media starają się je nagłośnić, to jednak z miernym skutkiem. Oczywiście są tacy, którzy je świętują, ale w porównaniu z 8 marca, jest to dość niewielka grupa.
Jednakże, by nie wyjść na stronniczych, ArtDecor24 w swej ofercie pamięta zarówno o Paniach, jak i o Panach, proponując bardzo piękne i ciekawe pomysły na upominki. Wśród nich znaleźć można prawdziwe rarytasy i cudeńka, które ucieszą każdego i na długo zapadną w pamięci.
Panie możemy obdarować romantycznymi figurami aniołków czy elfów, uroczymi szkatułkami Faberge, pięknymi kompozycjami kwiatowymi, wykonanymi ze szkła, stylizowanymi i niezwykle funkcjonalnymi akcesoriami kuchennymi. Ciekawą propozycją są także kwietniki i osłonki na kwiaty, oraz  przepiękne filiżanki, zdobione motywami kwiatowymi. Każda z tych propozycji prezentuje się wyjątkowo efektownie i pięknie, dlatego z powodzeniem sprawdzi się jako prezent dla Pań, które uwielbiają przedmioty dekoracyjne i w dobrym guście.
Dla Panów również znajdzie się coś oryginalnego, co sprawi im w dniu Ich święta, niebywałą radość. Eleganckie szkatuły w formie dzieł literackich, figury wojowników i przywódców, stylizowane zegary, piękne portrety kobiet i wiele innych, niepowtarzalnych i niebanalnych upominków można znaleźć właśnie w ArtDecor24. Oferta jest tak szeroka, że na pewno każdy znajdzie coś dla bliskiego sercu Pana.
Przy okazji, życzę Kobietom i Mężczyznom, wszystkiego co najlepsze!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *