O kwiatach i nie tylko słów kilka

O urodzie i znaczeniu kwiatów można mówić wiele, a i tak jeszcze zostaną niedopowiedzenia… Otaczamy się nimi na co dzień, wnoszą do naszego życia radość i kolor, ożywiają nasze otoczenie, a także pomagają wyrazić uczucia i emocje. Bukiety kwiatów stanowią pewną normę podczas wielu uroczystości, wyrażają nasz szacunek, wdzięczność, miłość a nawet skruchę i żal. Nie można też zapominać o kwiatach doniczkowych i ogrodowych, których głównym zadaniem jest dekorowanie i ozdabianie. Właśnie tę kwestię chciałabym poruszyć.

Kwiaty doniczkowe nie zawsze kwitną, często są to zielone, liściaste roślinki, pozbawione kwiatów. Nie znaczy to jednak, że są nieefektowne i brzydsze. Różnorodność kształtów oraz ilości liści sprawia, że wyglądają ciekawie i elegancko. Często takie kwiaty są również prostsze w utrzymaniu, nie wymagają skomplikowanych zabiegów pielęgnacyjnych i dłużej cieszą nasze oczy. Dodatkową zaletą takich roślin jest możliwość doboru oryginalnych doniczek czy osłon, których pojawia się tak dużo. Donice pięknie zdobione, utrzymane w różnych stylach i konwencjach, stanowią świetną dekorację wnętrza, tarasu czy ogrodu.

Ciekawostką, która na pewno ozdobi ogród czy taras, a przy tym będzie się prezentować bardzo efektownie, są kwietniki w stylu prowansalskim, które dzięki swej kolorystyce i formie pięknie podkreślają wygląd roślin. Kolorowe kwiaty balkonowe czy ogrodowe, o których możemy poczytać na blogu http://7kwiatow.blogspot.com, świetnie będą się prezentować w delikatnych, pastelowych doniczkach, ale i w stylowym retro kwietniku w kształcie rowerka. Więcej inspiracji znaleść można na stronach internetowych kwiaciarni w Lublinie „7 Kwiatów”. Warto poszukać czegoś nowego, co odmieni ogród czy wnętrze mieszkania. Inspiracji można szukać na wcześniej wspomnianym blogu, czy też w sklepie ArtDecor24, gdzie można znaleźć wiele wyjątkowych akcesoriów ogrodowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *