Majowe szaleństwo, czyli Pierwsza Komunia Św.

Maj, jeden z piękniejszych miesięcy w roku. Kipiąca zielenią przyroda, coraz więcej słonecznych i ciepłych dni, a tym wszystkim szalony sezon komunijny…. O ile wymiar religijny nie uległ zbyt wielkim przeobrażeniom, o tyle już pozostała część dnia „stanęła na głowie”. Uroczyste obiady w gronie najbliższej rodziny odeszły w zapomnienie, na ich miejsce wskoczyły przyjęcia na kilkadziesiąt osób,  w lokalach, w których termin rezerwuje się przynajmniej rok wcześniej. Do tego dochodzi dość ważny, a ostatnio nawet najważniejszy problem, a mianowicie prezenty na komunię, które przeszły zupełną metamorfozę.
Gdzie się podziały tradycyjne rowery, zegarki, medaliki czy książki? Przez długie lata były to prezenty bezsprzecznie kojarzone z pierwszą komunią św. Do tego, każde dziecko czekało z utęsknieniem na te prezenty, a przy tym samo przeżycie tego wyjątkowego dnia, przysparzało o ból brzucha. Dzisiaj dzieci również czekają i na swój sposób przeżywają dzień pierwszej komunii św., ale to prezenty są na pierwszym miejscu. Choć wciąż dajemy rowery czy zegarki, ale znacznie się one różnią od tych sprzed lat, wcale nie byłoby to dziwne, bo przecież świat się zmienia, ale jest jeden szczegół, otóż obecnie te prezenty wybierane są z najwyższej i najnowocześniejszej półki. Do tego dochodzi cała masa nowinek elektronicznych, która na dobrą sprawę nijak się ma do tego wydarzenia, a także do samych adresatów prezentów. Czy ośmioletnie dziecko potrafi docenić wartość tabletu, iphona, ipada i innych tego typu sprzętów? Czy dziecku w drugiej klasie szkoły podstawowej niezbędny jest laptop?
Teraz zabrzmię pewnie trochę staromodnie, ale trudno… Zastanówmy się przez chwilę, o co tak naprawdę chodzi w tym dniu. Czy rzeczywiście koszt prezentu jest najważniejszy? A może spójrzmy na to od innej strony, nawet nie tej duchowej, ale od strony społecznej. Dzieci, które od młodych lat wychowane są  kulcie pieniądza, z czasem mogą mieć duży problem z funkcjonowaniem w społeczeństwie. Przyzwyczajone, że dostają wszystko, mogą mieć problem z nauczeniem się, że w życiu na wszystko trzeba zapracować. Dlatego wybierając się na przyjęcie komunijne wybierzmy prezent, który po latach będzie wyjątkową pamiątką, przypominającą o tym wyjątkowym dniu, a także o osobie, która go podarowała. Weźmy pod uwagę choćby przeróżne figurki aniołków, rycerzy, szkatułki na biżuterię i inne drobiazgi, oryginalne podpórki do książek, stylowe ramki na zdjęcia, a także wiele innych tego typu przedmiotów. Takie prezenty, na pewno ucieszą, zaskoczą oryginalnością, a przy tym na długo zapadną w pamięć i serce obdarowanego dziecka.
W ofercie ArtDecor24, znajduje się wiele naprawdę wyjątkowych i niebanalnych pomysłów na prezent z okazji pierwszej komunii św. Zapraszam do zapoznani się z ofertą i życzę udanych zakupów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *