Królewskie Fotele dla Każdego

blekitno-zloty-fotel-w-stylu-ludwika-xvi-2_7553

Każdy z nas potrzebuje czasem chwili relaksu. Nic nie ułatwia go tak, jak odpowiednie siedzisko.

Żyjemy w coraz większym pędzie. Po całym dniu wypełnionym pracą, dodatkowymi zajęciami i zakupami często czujemy się po prostu zmęczeni. Kiedy wreszcie uda się nam wrócić do domu, marzymy tylko o jednym. Chcemy usiąść i odpocząć. I nie chodzi tu o to, aby przysiąść na minutkę byle jak i byle gdzie. Każdy zasługuje, żeby wygodnie rozsiąść się i choć przez kwadrans zapomnieć o wszystkich obowiązkach i stresujących sytuacjach. Nie sposób tego dokonać, jeśli naszym siedziskiem jest twardy kuchenny taboret lub krzesło, które kojarzy się nam z tym, jakie mam w swojej pracy. A więc jakie siedzisko wybrać? Najlepszą odpowiedzią na to pytanie jest fotel.

Wyobraźcie sobie: głębokie miękkie siedzisko, szerokie oparcie i podłokietniki. Wszystko to sprawia, że fotele doskonale sprawdzają się podczas wieczornego relaksu przy filiżance dobrej herbaty i lekturze ulubionej książki. A jeśli wygodę siedziska połączymy z eleganckimi fasonami, które nawiązują swoim stylem do baroku, to zyskujemy fotel, który jest nie tylko meblem wypoczynkowym, ale jednocześnie stanowi dekorację wnętrza. Snycerskie wykończenia nóg i oparć w połączeniu z szykownymi tkaninami, o ciekawych wzorach, to cechy charakterystyczne dla foteli w stylu Ludwika XV i Ludwika XVI. Wbrew pozorom można je wykorzystać nie tylko w aranżacjach stylizowanych na XVII i XVIII wiek. Projektanci wnętrz coraz częściej sięgają po takie meble do ultranowoczesnych wnętrz. Fotel w stylu barokowym będzie perłą, w dosłownym znaczeniu tego słowa, jeśli ustawimy go w minimalistycznym otoczeniu salonu lub sypialni.

Obok klasycznych foteli w kolorze złota z oparciami obitymi tkaninami nawiązującymi do minionych wieków, można znaleźć również takie, które łączą w sobie barokowe kształty z bardzo modnymi wzorami i kolorami, jak na przykład fotel z tapicerką w „panterkę” lub drewnem pokrytym czarną farbą.

Fotele nazywane „Ludwikami” cieszą się stałym zainteresowaniem wśród miłośników stylowych mebli. Dlaczego? Ponieważ są one nie tylko piękne, ale bardzo funkcjonalne. Doskonale sprawdzają się jako „przystań” dla zmęczonych codzienną gonitwą. Z myślą o naszych Klientach wprowadziliśmy do sprzedaży nowe wzory, które sprawią, że każdy znajdzie fotel idealny dla siebie. Bo przecież każdy zasługuje na wypoczynek w królewskim stylu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *