Konsola Dobra na Wszystko

 

W każdym domu znajduje się takie miejsce, z którym nie do końca wiadomo co począć. Wolna przestrzeń między meblami lub sprzętami domowymi bywa kłopotliwa. Z jednej strony Cię drażni, a z drugiej nie chcesz jej zastawiać kolejną szafką czy komodą. Szukasz czegoś, co będzie wypełniać, a nie obciążać? Zdobić i jednocześnie służyć swoją funkcjonalnością? Wybierz konsolę.

Konsola – mebel modny od wieków
Konsole kojarzą się przede wszystkim z barokiem. Na salonach zaistniały za panowania Ludwika XV. Początkowo stawiano je wyłącznie przy ścianach. Na pewno kojarzysz obrazy i zdjęcia z pełnych przepychu salonów, gdzie pod imponującym lustrem stoi bogato zdobiony niby-stolik z profilowanymi nogami. Na blacie ustawiano wazony, figury lub zegary kominkowe. To właśnie konsole i ich pierwszy sposób zastosowania. Niezwykle popularne w XIX wieku, dziś przeżywają swój renesans. Dlaczego? Konsola to mebel, który można określić jako synkretyczny. Łączy w sobie cechy biurka i stolika, bywa wykorzystywana jako bufet, niekiedy zastępuje komodę. Jak wykorzystasz konsolę zależy od miejsca, w którym ją postawisz, jak również od tego, jaki model wybierzesz. Obie kwestie są ze sobą ściśle związane.

Przedpokój
Klucze, dokumenty, okulary przeciwsłoneczne, torby na zakupy… to wszystko jest Ci potrzebne, kiedy wychodzisz z domu, ale przecież nie chcesz ciągle wypychać nimi kieszeni. Dzięki konsoli w przedpokoju nie musisz tego robić. Ustaw na blacie stojak na klucze, postaw koszyczek na drobiazgi i mały organizer na dokumenty. Teraz wszystko masz pod ręką i przed wyjściem szybko zgarniesz dokładnie to, czego potrzebujesz. Szuflada w konsoli to świetne miejsce ma schowanie tych przedmiotów, których nie chcesz pokazywać wszystkim gościom. Przestrzeń między nogami może stać się miejscem dla stołka do zakładania butów lub dla pudełek z rzadziej zakładanym obuwiem. A nad blatem koniecznie powieś lustro – każda kobieta wie, że to idealne rozwiązanie.

Salon
Poza oczywistym ustawieniem przy ścianie, konsole coraz częściej pełnią funkcję podziału w przestronnych salonach z otwartą kuchnią czy jadalnią. Dzięki niej nie tylko wyznaczysz granicę między „pokojami”, ale jednocześnie zyskasz miejsce do organizacji szwedzkiego stołu w wersji „mini” dla swoich gości. Konsola może stać się także Twoim barkiem lub kącikiem wspomnień. Ale bez wątpienia musi pasować do aranżacji salonu. Wbrew pozorom nie trzeba decydować się na barokowy szyk. Konsole mogą być wykończone w stylu shabby chic, rustykalnym, klasycznym czy vintage.

Sypialnia
Ostatnim miejscem, które chcemy Ci zaproponować do wykorzystania konsoli jest sypialnia. Tutaj może pełnić rolę małego biurka dla uzupełniania dziennika lub porządkowania bieżących dokumentów i rachunków. Ale konsola może zmienić się również w miejsce zarezerwowane tylko dla Pań. Wystarczy lustro, stojak na biżuterię, organizer na kosmetyki i… voilà! Oto piękna mała toaletka gotowa do celebracji kobiecego piękna. Dobierz stołeczek lub krzesło w tym samym stylu, a nikt nie pomyśli, że ta konsola mogła mieć inne zastosowanie.

Konsola na wiele sposobów
Jak widzisz, konsola może zostać wykorzystana na wiele sposobów. Przedpokój, salon, sypialnia – to najczęstsze z nich. Jednak – nie jedyne. Niektórzy wykorzystują je jako pomocniczy blat w biurze lub zastępują nimi sekretarzyki w domowych biblioteczkach. To, jak ją wykorzystasz zależy wyłącznie od Twojej pomysłowości. Czujesz niedosyt? Koniecznie zajrzyj na artdecor24.pl, gdzie nie tylko możesz znaleźć nowe inspiracje, ale także złożyć zamówienie na tą jedyną, idealną konsolę dla Ciebie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *