Inspirowane La Belle Époque

La Belle Époque z języka francuskiego oznacza piękną epokę. Nazwa ta została nadana okresowi po zakończeniu wojny francusko – pruskiej w 1871 roku, który trwał do wybuchu I wojny światowej. Epoka ta uważana była za okres rozkwitu, postępu oraz spokoju w Europie. Rozwój techniczny sprawiał, że żyło się łatwiej, a życie kulturalne osiągnęło niedościgniony poziom.

Styl La Belle Époque inspirowany jest sztuką i modą secesji. Odzwierciedla dążenie artystów do urzeczywistnienia głównego postulatu artystycznego epoki, czyli syntezy wszystkich dziedzin sztuki. To jeden z najbardziej rozpoznawalnych stylów sztuki, który jako pierwszy w tak szerokim zakresie zafascynował nie tylko malarzy, grafików czy rzeźbiarzy, ale także twórców rzemiosła artystycznego, architektów oraz projektantów mody.

Ponieważ artyści i projektanci pragnęli uczynić z ubrania dzieło sztuki, secesyjnej stylizacji uległa cała sylwetka kobieca. Zgodnie z zasadami nowej sztuki linia sylwetki kobiecej nawiązywała do wijących się, powyginanych linii ornamentu secesyjnego – nabrała smukłości, lekkości i płynności. Figura przybrała kształt litery „S”, wiotkiej łodygi oraz cechy kwiatu, motyla lub pawia.

ArtDecor24 ma przyjemność przedstawić niezwykle praktyczne i funkcjonalne ozdoby i dekoracje w stylu La Belle Époque. W naszej ofercie znalazły się przepiękne szkatułki na biżuterię, wieszaki na łańcuszki i korale oraz przepiękne, dekoracyjne figury. Zapraszamy na zakupy !

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *