Elegancko urządzony stół dla gości

Przyjmowanie gości w domu jest w niektórych kręgach uważane za prawdziwą sztukę. Gość, kiedy przychodzi do domu, powinien czuć się oczekiwany i szanowany, dzięki czemu wizyta w danym domu będzie dla niego prawdziwą przyjemnością. Aby jednak osiągnąć taki efekt zadowolenia gościa w czasie wizyty trzeba odrobinę postarać się jeszcze przed jej rozpoczęciem. Żadna osoba bowiem nie będzie czuła się dobrze przyjmowana w domu, który wygląda na nieposprzątany. Żelazną reguła jest bowiem, aby przed wizytą gościa (każdego!) posprzątać dom oraz odpowiednio go przygotować. Każdy gość bowiem ma prawo poczuć się wyjątkowym!

Przygotowanie do wizyty!

Pierwszym krokiem do miłego przyjęcia gościa w domu jest przygotowanie przestrzeni. Porządek to rzecz oczywista, ale równie ważna jest również przygotowana dekoracja stołu. Stół warto udekorować w sposób korespondujący ze świętowaną okazją, ale niezależnie od niej warto stosować się do zasady, że najważniejszy umiar. Nie ma nic gorszego niż stół, który zamiast od pysznych potraw to ugina się od przesadzonych ozdób. Umiar to podstawa elegancko przygotowanego stołu.

Jedzenie to podstawa

W czasie przyjmowania gości w domu warto jest zadbać o ich odpowiedni komfort. Większość ludzi na świecie lubi się dobrze najeść, ale podawanie jedzenia to osobna sztuka. Nawet zwykłe ciasteczka (kupione, nie pieczone) mogą wyglądać elegancko, kiedy poda się je na paterze w stylu secesyjnym czy rokoko.  W katalogu sklepu ArtDecor24 znaleźć można przepięknie zdobione patery wykonane według wzorów z przełomu XVIII i XIX wieku. Taka oprawa sprawi, że nawet najbanalniejsze danie będzie wyglądało na stole po królewsku. Ozdoby takich pater, na przykład małe brązowe cherubiny, mogą również zastąpić dodatkowe bibeloty na stole. Takie patery to ozdoba sama w sobie!
Przyjmowanie gości musi być przeżyciem dla nich, ale również gospodarze powinni się w czasie wizyty bardzo dobrze bawić. We wzajemnym zapraszaniu się do domów chodzi również o prostą, ludzką przyjemność spędzania razem czasu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *