Dzień Ojca – kilka pomysłów na prezent


Już wkrótce Dzień Ojca. Od roku 1965 w Polsce obchodzimy go 23 czerwca. Jest to doskonała okazja, aby wyrazić, jak wielkim szacunkiem darzymy mężczyznę, który był naszym pierwszym bohaterem. Jeśli tego dnia nie tylko złożymy mu życzenia, ale i wręczymy prezent, będzie to piękny wyraz miłości.
Dla Panów, którzy lubią pić kawę lub mocną herbatę, dobrym prezentem będzie stylowa porcelana. O ile filiżanka ze swoją delikatną formą kojarzy się bardziej z kobietą, to kubek będzie doskonałym wyborem na prezent dla mężczyzny. Kubek z wysokiej jakości porcelany, zdobiony nadrukiem w retro stylu. Na tle roweru Grand Bi umieszczono wizerunek mężczyzny w stroju z przełomu wieków XIX i XX. Kubek posiada ozdobne pudełko zdobione tym samym motywem, dzięki czemu znika problem odpowiedniego zapakowania prezentu – wystarczy przewiązać je wstążką.

Choć szkatułki kojarzą się z kobiecymi drobiazgami i biżuterią, to również naszemu tacie może okazać się ona przydatna. Oczywiście, musi mieć ona w odpowiednią formę. Zestaw szkatułek w formie atrap książek to jedno z najlepszych rozwiązań. Wyjątkowo pojemne, wykonane z wytrzymałej płyty mdf, przypominają grube książki w pięknych kolekcjonerskich oprawach. Położone na biurku pomogą zorganizować przybory biurowe, od spinaczy po małe notesy. Największa z kompletu może służyć nawet za schowek na portfel i kluczyki od samochodu. Dla panów, którzy lubią przedmioty odznaczające się stonowanym szykiem i elegancją prezentem godnym polecenia będzie figuralna szkatuła pokryta brązem. Postać Atlasa o wspaniale rozwiniętych mięśniach, który na swych ramionach dźwiga kulę ziemską, na pewno wzbudzi zachwyt naszego ojca. Otwierana kula to idealny schowek dla przyborów do fajki lub męskich dodatków, takich jak spinki do mankietów, czy zegarek.

Jeśli nasz tata spędza dużo czasu we własnym biurze lub w zaciszu swojego pokoju, możemy zadbać o to, żeby sprawdzając, która godzina, uświadamiał sobie, że jego dzieci wciąż o nim pamiętają. Stylowy zegar ścienny, wpisujący się w vintage lub elegancki zegar kominkowy, który może stać nie tylko na kominku, ale na biurku, komodzie lub półce – to moje propozycje na prezent z okazji święta każdego ojca.

Kolejny pomysł to lampka. Szklany klosz osadzony na figuralnej podstawie ukazującej piękną kobietę, na pewno będzie cieszył oko, a jednocześnie zapewni dodatkowe źródło światła w miejscu, w którym dotychczas nasz tata narzekał na półmrok. Dla tych panów, którzy uwielbiają muzykę lub motoryzację idealny będzie wybór lampy z zabawnym mopsem, którego gadżety zdradzają zamiłowanie do jednej z wymienionych dziedzin.

Każdy jest inny. I nie ma dwóch takich samych ojców na świecie. Ale dla nas nie ma to znaczenia, ponieważ najważniejszy jest ten nasz. Zadbajmy, aby 23 czerwca, nasz tata doświadczył, że mimo upływu lat wciąż go kochamy i jesteśmy wdzięczni mu za to, że był naszym obrońcą i uczył nas życia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *