Dzień Dziecka w ArtDecor24 !

Tylko jeden jest taki dzień w roku – 1 czerwca –  w Polsce znany jako Międzynarodowy Dzień Dziecka, podobnie jak w wielu krajach europejskich,  należących niegdyś do bloku krajów socjalistycznych.

Radosne święto wszystkich dzieci, obchodzone od ponad pół wieku, na stałe wpisało się w kalendarz dni świątecznych. Dedykowanie dzieciom szczególnego dnia w kalendarzu miało swój początek w 1924 roku w Genewie, gdy Liga Narodów na wniosek Międzynarodowego Związku Pomocy Dzieciom przyjęła uchwałę zwaną Deklaracją Praw Dziecka. Przyznanie dzieciom praw, których nie miały do początku dwudziestego stulecia stało się przełomem na drodze do uznania dzieci za pełnoprawnych obywateli społeczeństwa. Dzień poświęcony dzieciom miał uświadamiać i przypominać, że dziecko nie jest przedmiotem, ma prawo do życia, ochrony i pomocy.

Dzień Dziecka nie kojarzy się jednak z ciemnymi kartami historii i znamiennymi datami. To raczej wesoły dzień uśmiechu i radości, jeden z najważniejszych i najobfitszych w roku. W tym dniu wszystkie dzieci oczekują większej swobody, różnych przyjemności, których zazwyczaj zabrania im się w dni „powszednie”, na przykład więcej łakoci czy dłuższego oglądania telewizji, bądź gry na komputerze w ulubione gry. Najważniejszym elementem tego dnia dla dzieci jest chyba otrzymywanie upominków. Z tej okazji ArtDecor24 przygotował kilka drobiazgów, które idealnie nadają się na podarunek dla naszych milusińskich.

Oczywiście wszystkim małym i dużym dzieciom ArtDecor24 składa najserdeczniejsze życzenia z okazji ich święta !

2 Comments
  1. Pani Marto!
    Świetne wpisy. Fajnie się czyta, lekko, przyjemnie. Zawsze znajdziemy jakieś nowości. Tak trzymać!!!!

  2. Ależ dziękuję !
    Dokładam wszelkich starań by moje wpisy były interesujące i inspirujące.
    Pozdrawiam.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *