Duża zmiana niewielkim kosztem – sypialnia

Sypialnia to przestrzeń najbardziej prywatna spośród wszystkich pomieszczeń naszych domów.  Osobna sypialnia to duża wygoda. Gdy w dodatku jest przestronna i pięknie urządzona, możemy mówić o pełnym komforcie. Sypialnia jednak  nie zawsze jest duża. Najważniejsze jest to, by spełniała swoje podstawowe zadanie. Powinna  być dla nas oazą spokoju i azylem, strefą zapewniającą odprężający, wygodny wypoczynek, dający nam energię na kolejny dzień i miejscem, w którym spokojnie możemy przygotować się do snu i porządnie wyspać. Nasza sypialnia to świat intymny, niedostępny dla osób z zewnątrz, dlatego staramy się by odzwierciedlała indywidualne upodobania i pasowała do naszego charakteru.

Planując zmiany w sypialni trzeba pamiętać, że to wyjątkowe miejsce, którego wystrój musi sprzyjać wypoczynkowi. Urządzając sypialnię, największą wagę przywiązujemy zazwyczaj do wygody, a dopiero później myślimy o wystroju wnętrza, który tworzy jej klimat. Nie zdajemy sobie sprawy, że komfort wypoczynku jest ściśle związany z estetyką pomieszczenia. Dlatego nie musimy wymieniać wszystkiego w sypialni, zwłaszcza, że zakup całego kompletu mebli oraz dopasowanie do nich nowych detali i dekoracji pochłania ogromne sumy pieniędzy. Na zaaranżowanie zupełnie nowej przestrzeni sypialnianej mamy kilka sugestii, nie wymagających dużych nakładów finansowych.

Jak w każdym pomieszczeniu kolor ścian jest nie bez znaczenia. I tu można pomalować tylko jedną ścianę, zazwyczaj malujemy tą, przy której stoi łóżko. Jeśli właściciel sypialni to osoba ceniąca spokój,  harmonię i neutralną kolorystykę nie należy przesadzić z krzykliwymi barwami. Natomiast osoby żywiołowe, lubiące ciemne i wyraziste kolory mogą poeksperymentować.

Styl sypialni można całkowicie odmienić za pomocą detali. Jednym z nich może być ciekawy dekor z ulubionym motywem, który można nakleić n ścianę. Jeśli ozdabiamy ścianę wyrazistym motywem, dodatki i dekoracje koniecznie muszą być do niego dopasowane. Nie oznacza to, że muszą być identyczne, ale ważne żeby były utrzymane w jednorodnym stylu.

Umeblowanie to kolejna ważna sprawa w odnawianiu wizerunku naszej sypialni. Najlepiej gdy w sypialni zmieści się obszerne łóżko z dwoma szafeczkami nocnymi, szafa, toaletka oraz wygodna sofa lub fotel. Jeśli miejsca jest niewiele zamiast fotela można wybrać pufę. Jeśli pomieszczenie jest dość duże, wstawić można także niską komodę na sprzęt radiowo – telewizyjny oraz sekretarzyk z zamykanym blatem do pracy. Ale to zależy od indywidualnych potrzeb domowników, ponieważ jeśli w domu jest na przykład gabinet to sekretarzyk w sypialni jest rzeczą zbędną. Nie podlega dyskusji natomiast umiejscowienie w każdej sypialni, dużej czy małej nastrojowego oświetlenia.

Rozwiązaniem, które optycznie powiększy pomieszczenie jest dodanie luster. Jeżeli szafa nie posiada lustrzanych drzwi możemy zawiesić ogromne lustro nad łóżkiem, jeśli to możliwe.

Jak już wspominaliśmy, nie trzeba wymieniać wszystkich mebli. Wystarczy zmienić ustawienie lub dokupić jeden mebel, który jest potrzebny, a na przykład wcześniej go nie było. Stare meble można w spaniały sposób samemu odnowić. Aby odświeżyć szafę potrzebna jest nam odrobina tapety samoprzylepnej, którą możemy ją okleić. Tak samo sprawa wygląda z innymi meblami. Trzeba natomiast pamiętać, że wszystkie meble w pomieszczeniu muszą stanowić jedną całość.

Po zmianie koloru ścian i ustawieniu mebli trzeba zadbać o ciekawą aranżację wnętrza. Już wspominaliśmy, że tak naprawdę to oryginalne detale, dodatki i dekoracje tworzą niepowtarzalny charakter oraz styl i nastrój wnętrza. Estetyczny, dość oszczędny wystrój wnętrza oraz monochromatyczna kolorystyka, sprawiają, że w sypialni panuje atmosfera spokoju. Białe ściany, podłoga i dywany w odcieniach kości słoniowej nie oznaczają monotonii, ponieważ wzbogacone mocnymi akcentami brązu w czekoladowych odcieniach, złocistych materiałów i połyskujących w świetle złotych dodatków zyskuje wyjątkowo luksusowy i elegancki charakter. Głęboka czerń z kolei, połączona ze srebrzystą szarością ścian, zestawiona z amarantem i różem jednej ściany oraz wszelkich dekoracji i detali to bardzo zmysłowe połączenie, ale tylko dla odważnych zwolenników kontrastów.

Dla wielu różnych wariantów kolorystycznych ArtDecor24 posiada różnego rodzaju dodatki i dekoracje. Oto zaledwie kilka z naszych propozycji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *