Duża zmiana niewielkim kosztem – przedpokój

Urządzanie przedpokoju z pozoru wydaje się jedną z najprostszych oraz mniej istotnych spraw podczas urządzania mieszkania lub domu. Nic bardziej mylnego ! Przedpokój to pomieszczenie, które jako pierwsze widzimy zaraz po wejściu do domu, to tak jakby przedsmak tego, co czeka nas dalej, dlatego każdy z nas powinien zadbać o ciekawy i oryginalny wystrój swojego przedpokoju.

Dobranie właściwych mebli oraz odpowiednie ich ustawienie może okazać się trudne i pracochłonne. To nie lada wyzwanie, zwłaszcza jeśli nie posiadamy zbyt dużej przestrzeni i odpowiednio dużego zaplecza finansowego.

Dla wszystkich zainteresowanych zmianą swojego przedpokoju przygotowaliśmy kilka niezwykle istotnych porad, dotyczących umeblowania, aranżacji i niezbędnych dodatków oraz dekoracji, uwzględniając oczywiście kwestie finansowe.

Pomieszczenie, takie jak przedpokój powinno spełniać swoją podstawową funkcję, a mianowicie przechowywanie kurtek, butów lub czapek i szalików. Są to rzeczy, które zazwyczaj zostawiamy zaraz po wejściu do domu, dlatego w każdym przedpokoju niezbędna jest szafa. Jeśli przedpokój jest duży, nie ma z tym problemu. Jeśli natomiast ogranicza nas miejsce, typową szafę można zastąpić wieszakiem na ubrania i szafką na buty. Najwięcej problemu jest w niewielkich mieszkaniach. Znajdujący się w blokach przedpokój to dodatkowo miejsce na wszystkie te rzeczy, które nie zmieściły się w innych pomieszczeniach czyli na przykład : różnego rodzaju narzędzia, parasole,  sprzęty do sprzątania czy prasowania. Jak rozwiązać ten problem ?

Gdy brak miejsca nie pozwala nam na wstawienie dużej, pojemnej szafy, dobrym rozwiązaniem może być szafa wnękowa. Jeśli i to sprawia problem, np. finansowy, wystarczy duży regał i kilka stylowych pojemników lub pudełek, które spokojnie pomieszczą nasze sprzęty i ubrania. Taka wnęka może być także ukryta. Wystarczy zakupić karnisz i zamontować go w miejscu, gdzie normalnie byłyby drzwi do szafy oraz zawiesić na nim przepiękny materiał, których do wyboru jest od groma. W ten sposób taka „szafa” stanie się wyjątkowo praktyczną i oryginalną ozdobą przedpokoju, a co najważniejsze wszelkie sprzęty zostaną ukryte bez potrzeby wydawania dużych pieniędzy.

Kolejną niezbędną rzeczą w przedpokoju jest duże lustro, w którym można się przejrzeć przed wyjściem z domu. Dopasowane musi być koniecznie do reszty mebli w tym pomieszczeniu.

Kolor ścian tak naprawdę jest bez znaczenia i zależy od indywidualnych upodobań właścicieli domu lub mieszkania. Jednak w małym pomieszczeniu, słabo oświetlonym powinno się zastosować jasną kolorystykę z dodatkiem wyrazistych akcentów by uniknąć monotonności. Do wykończenia ścian najlepsze są zmywalne farby, tapety, lub ozdobne tynki, odporne na ciągłe zachlapania.

Pamiętać należy również o odpowiedniej podłodze. Idealnym rozwiązaniem do przedpokoju wydają się być kafelki. Podłoga w tym pomieszczeniu jest najbardziej narażony na ciągłe zabrudzenia, w związku z czym najlepiej sprawdzi się materiał trwały i odporny na zmywanie oraz łatwy do czyszczenia. To także oszczędność, ponieważ przedpokój to z reguły nieduże pomieszczenie, więc nie potrzeba dużo kafelek.

ArtDecor24 proponuje także kilka, niezwykle praktycznych i stylowych dodatków oraz dekoracji, niezbędnych do urządzenia niespotykanego przedpokoju. Oto nasze sugestie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *