Duża zmiana niewielkim kosztem – kuchnia

Kuchnia często nazywana jest sercem domu. To w niej kumuluje się całe życie rodzinne. Nie jest to zatem jedynie miejsce do przygotowywania posiłków, ale także wspaniałe miejsce spotkań domowników i przyjaciół. W związku z tym musi być wyjątkowo zaaranżowane i zmieniane na tyle często, aby się  nie opatrzyło i nie znudziło.

Dla wszystkich tych, którzy chcieliby zmienić coś w swojej kuchni, ale nie mają pomysłu lub zbyt dużych finansów na ten cel, przygotowaliśmy kilka praktycznych porad.

Po pierwsze, należy sobie uświadomić, że styl kuchni nadają głównie szafki. Można je bardzo prosto odświeżyć. Wystarczy zmiana koloru frontu szafek, co można zrobić na kilka sposobów. Szafki można pomalować farbą lub emalią, oczywiście po uprzednim, starannym oczyszczeniu powierzchni frontów, najlepiej papierem ściernym. Można również nakleić samoprzylepną folię na całą powierzchnię szafek lub jedynie na niektóre fragmenty. Nowy charakter szafkom nada ponadto wymiana uchwytów drzwiczek i szuflad. Są małe, ale tylko pozornie nie mają znaczenia dla wystroju kuchni.

Po drugie, kolor ścian również jest nie bez znaczenia. Nie ma potrzeby jednak malowania wszystkich ścian. Wystarczy pomalować jedną z nich, najlepiej tą, na którą pada światło z okna. Można także pomalować pas pomiędzy stojącymi i wiszącymi szafkami. Ważną sprawą przy wyborze farby jest to, by były to farby specjalnie przeznaczone do tego wnętrza. W kuchni panują specyficzne warunki, dlatego najlepiej gdy ściany są odporne na tłuszcz, brud i wilgoć.

Dodatki i dekoracje są niezwykle ważne dla wyglądu każdej kuchni. Jeśli zdecydujemy się na jeden dominujący kolor w odnowionym wnętrzu, musimy dobrać dodatki w odpowiedniej barwie i stylu. Jeśli przykładowo zdecydujemy się na kuchnię czarno – białą to dodatki mogą być w tych  barwach i dodatkowo w szarości, natomiast gdy mieszamy wiele kolorów to dekoracje mogą także być kolorowe.

Dla każdego wariantu kolorystycznego kuchni sklep ArtDecor24 oferuje różnego rodzaju dodatki.

Wszystkie te dodatki i wiele innych znajdą Państwo w naszym sklepie internetowym.

One Comment
  1. najwiekszym problelem jest przestrzen w kuchni. Musi to byc duze pomieszczenie aby sie tam funkcjonowalo wygodnie i sprawnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *