Czas na herbatkę…

Jeśli jet ci zimno, herbata cię ogrzeje.
Jeśli jest ci gorąco, herbata cię ochłodzi.
Jeśli jesteś pobudzony, herbata cię uspokoi.”
(William Gladstone)

Herbatę, napój przez wielu uwielbiany i uważany za najlepszy wynalazek na świecie, pijemy praktycznie wszyscy, z mniejszym lub większym zachwytem. Ciekawi nowości, chętni do poznawania nieznanych smaków, poszukujemy herbat o wyjątkowym smaku, aromacie, a także przeznaczeniu. Szczególnie ten ostatni czynnik jest coraz częściej tym dominującym, bowiem okazuje się, że picie herbaty może nam pomóc w wielu kwestiach. Niektórzy z parzenia, a później picia herbaty, tworzą pewien rytuał, choćby Anglicy: „Czas picia herbaty dla Anglika jest intymnym relaksem”(Alice Walker). Inni traktują herbatę jako najzwyklejszy napój gaszący pragnienie, w każdym bądź razie, nie ważne do której z tych grup należymy, z czegoś musimy się jej napić.

Tutaj do wyboru mamy kilka możliwości, jedni twierdzą, że herbata to tylko w szklance, inni natomiast nieb wyobrażają sobie wypicia herbaty z czegoś innego niż filiżanka, a jeszcze inni piją herbatę tylko z kubka. Oczywiście każdy ma swoje upodobania i to jego sprawa z czego pije herbatę, kawę czy sok, ja tylko chcę zwrócić uwagę na wygląd tychże naczyń. Przecież milej jest pić z naczynia ładnego, ozdobionego jakimś motywem, wykonanego z dobrej jakości materiału. Do tego piękna porcelanowa filiżanka czy kubek mogą być świetna dekoracją wnętrza. Dlatego warto poszukać czegoś nie tylko użytecznego, ale i dekoracyjnego.

Obecnie mamy do wyboru wiele ciekawych i niezwykle efektownych propozycji wytwórców ceramiki i porcelany. Nasz rynek zalewają różnorodne produkty, od tych najprostszych pod względem wykonania i materiału, po unikalne i niepowtarzalne filiżanki, kubki i całe serwisy. Zainteresowanie budzą także artykuły stylizowane, czy inspirowane dziełami znanych twórców, choćby Gustawa Klimta, którego dzieła zainspirowały całą kolekcję porcelany dostępną w ArtDecor24. W naszym sklepie znajdą Państwo całe mnóstwo pięknej porcelany i ceramiki użytkowej, która swym wyglądem Was zachwyci. Z naszymi filiżankami i kubkami, każde picie herbaty będzie czymś wyjątkowym.

2 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *