Biuro nie musi być nudne i klasyczne

Minimalnym wyposażeniem każdej firmy jest biurko, kilka szafek na książki lub segregatory, od dwóch do czterech krzeseł i to wszystko. Większość takich biur wprawia nas w nastrój monotonii i smutku, ponieważ są po prostu nijakie. Odechciewa nam się pracować wchodząc codziennie do takiego pomieszczenia. Warto jest więc trochę ożywić biura!

Zabawa kolorami

Jak wiadomo, różne kolory wnętrz pobudzają do różnych rzeczy. Pomarańczowy i żółty orzeźwia, zielony uspokaja, fioletowy i szary wprawia w nostalgie oraz zadumę, a czerwony pobudza. Biały natomiast sprawia iż wnętrze się rozjaśnia, jednak kojarzy nam się on ze szpitalem co nie wpływa pozytywnie na nasza pracę. Najlepiej sprawdza się do biur pomarańczowy, żółty oraz oliwkowy. Które nadają mu charakter, oraz przy okazji pozytywnie wpływają na nasz nastrój.

Dodatki rozświetlą i rozchmurzą wnętrze

Dodatki takie jak obrazy czy rzeźby pozytywnie wpłyną na postrzeganie wnętrza. Sprawią iż biuro przestanie być puste, chłodne i nijakie. Wybierając dodatki musimy kierować się wspólną stylistyką, żeby nie uzyskać zbyt pstrokatego wyglądu. Kwiatki oraz roślinki nadadzą całemu wystroju, domatorskiego ciepła i pozwolą na milsze spędzania czasu w biurze. Dodatkowym miłym akcentem powinna być, dla większości osób ceniących sobie ciepło rodzinnego domu, ramka ze zdjęciem ukochanej osoby. W ciężkich chwilach przy kryzysach firmowych bądź trudnych, konfliktowych klientach możemy spojrzeć na takie zdjęcie, które podniesie nas na duchu, i pozwolić  przetrwać mozolny i ciągnący się ciężki dzień w pracy.

Niecodziennie meble oraz oświetlenie

Nigdzie nie jest napisane, że w biurze muszą być proste i klasyczne meble, nie charakteryzujące się niczym specjalnym, dlatego też zaszalejmy i wprowadźmy do naszych biur meble w stylu Rokoko, Klasycznym, Secesyjnym, czy też Baroku. Jeśli lubisz któryś z tych stylów, nie bój się, zaryzykuj i stwórz wnętrze które będzie Ci się podobać. Oświetlenie jest ważne w biurze ponieważ od jego intensywności oraz barwy zależy komfort naszej pracy. Zbyt białe światło może nas razić,a zbyt żółte może okazać się zbyt ciemne, co wpłynie na zmęczenie naszych oczu. Po wyborze odpowiedniej intensywności światła do naszej pracy, wybierzmy ciekawe designersko lampki. Jest to kolejna rzecz która może poprawić wygląd naszego biura.
Jeśli chcesz urządzić biuro według naszych zasad, zapoznaj się z naszym szerokim asortymentem mebli w stylu Baroku, Rokoko, Secesyjnym, oraz Klasycznym, może one zainspirują do stworzenia ciekawego biura. Dodatkowo oferujemy figurki, stylizowane oświetlenie oraz inne rodzaju dodatki pasujące do Twojego biura.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *