Balkon jak zaczarowany ogród

Maj. Dla wielu najpiękniejszy miesiąc w roku. Sprzyjająca spacerom aura i rozbudzona do życia przyroda zachęcają do spędzania czasu na powietrzu. Dni stają się coraz dłuższe, wieczory cieplejsze. Jednak po całym dniu spędzonym w biurze i przy domowych obowiązkach nie zawsze mamy siłę i ochotę na wyjście do parku, czy przejażdżkę rowerem. Doskonałym rozwiązaniem okazuje się wtedy spędzenie kilku kwadransów na balkonie. Siedząc przy małym stoliku, z filiżanką herbaty i książką możemy odpocząć ciesząc się zachodzącym słońcem i zielenią wokół. Aby móc się w pełni zrelaksować na naszym balkonie, warto zadbać o jego aranżację. Wystarczy kilka drobiazgów, aby czuć się na nim wyjątkowo. W ofercie ArtDecor24 każdy znajdzie dekoracje odpowiednie dla siebie.

Osoby, które mają romantyczne usposobienie i dobrze czują się w ciepłym blasku świec mogą na swoim balkonie zawiesić kilka lampionów, a na stoliku lub parapecie postawić świeczniki. Piękne latarnie w stylu prowansalskim i rustykalnym nadają się zarówno do postawienia, jak i zawieszenia. Ważne jest też to, że można do nich wykorzystać świece o różnych kształtach i rozmiarach. Dla miłośników vintage’u ciekawsze będą zapewne niebanalne klatki na ptaki, które nadają się do aranżacji świec, a także kwiatów. W ofercie ArtDecor24 znajduje się również ogromna liczba stylowych świeczników. Niezależnie od tego, czy chcemy wprowadzić na nasz balkon elementy baroku z pucołowatymi aniołkami, oniryzm secesji lub zmysłowość w stylu art deco – na pewno wybierzemy coś dla siebie.

 

Niezwykły klimat poza światłem, pomogą nam stworzyć dekoracje w postaci figurek. Przepiękne figury z kolekcji Veronese sprawdzą się na balkonie, który można nazwać romantycznym, ale również na tym „jak ze snu”. Obecnie bardzo modne jest budowanie klimatu w oparciu o przedstawienia aniołów. Wysoka figura anioła ustawiona w rogu balkonu, mały aniołek z sercem posadzony na parapecie lub trzy w pozach „nic nie widziałem, nic nie słyszałem, nic nie mówiłem” uczynią nasz balkon miejscem bliższym nieba, niż ze względu na jego położenie. Dla miłośników zwierząt ciekawą propozycją będzie żeliwna figura dwóch wyżłów, które wyglądają jak zakochane lub bajeczna żaba w ażurowym wykonaniu.

Balkon pełen pięknych kwiatów doniczkowych to nasz mały ogród kilkanaście lub kilkadziesiąt metrów nad ziemią. Jeśli dodatkowo ustawimy na nim figury konsekwentnie utrzymane w jednym stylu, a wieczorem zapalimy świece w pięknych oprawach, nasz balkon będzie wyglądał magicznie. W takim otoczeniu łatwo zapomnieć o codziennych troskach. Dobra lektura przy filiżance pysznej herbaty na świeżym powietrzu to doskonały sposób na relaks, który pomoże nam zregenerować się fizycznie i psychicznie bez wychodzenia z domu. Stylowo urządzony balkon przestaje być miejscem zastrzeżonym dla gości, a wręcz sprawia, że chcemy się nim pochwalić. Nic tak nie poprawia samopoczucia jak pochwały, czy nawet lekka zazdrość znajomych, którzy przychodzą z wizytą. Pozwól się zaskoczyć nieograniczonym możliwościom, jakie daje zwykły balkon w niezwykłej aranżacji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *